Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Zile Haberleri

ZİLE’DE VERGİ ÖDÜL TÖRENİ

Zile Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Vergi Ödül Töreni düzenlendi.

Zile Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Vergi Ödül Töreni düzenlendi.
Gönül Bağı Restaurant’ta düzenlenen programda iftarın açılmasının ardından düzenlenen ödül törenine Vali Cevdet Can, Zile Kaymakamı Adnan Tezcan, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, çok sayıda davetli ve vergi rekortmenleri katıldı.
Ödül töreninde konuşan Vali Cevdet Can, vergi rekortmenlerine teşekkür ederek, kendilerini kutladı. Zile’de 1923 yılında kurulan Ticaret ve Sanayi Odası’nın tarihi bir birime sahip olduğunu ifade eden Vali Can,  “Bu birikimi geleceğe taşımak hepimizin görevi.  Alem bize emanet, biz de birbirimize emanetiz. Bu emaneti geleceğe beraber taşıyacağız. Şunu bilin ki önümüzdeki 5-10 seneye varmadan Zile tekrar o ihtişamlı günlerine kavuşacaktır. Zile tarihteki zirvesini yakalayacaktır. Burası tarihi bir kenttir. Sloganımızı unutmayın. “Zela’dan Zile’ye ordan zirveye.” Topraklarınızın geleceği çok parlak. Buraya geri dönüş olacak. Buranın nüfusunu çeyrek asırda 50 bin olarak düşüneceksiniz. Bu topraklardan giden göç geri gelecek” diye konuştu.
Vali Can, konuşmasının ardından Kurumlar Vergisinde 1. olan Özkaleli Gıda AŞ ile  Gelir Vergisinde birinci olan  Mehmet Akif Daşyürek’e ödülünü takdim etti. Programda ayrıca Zile’ye yaptığı ve yapacağı hizmetler nedeniyle Cemalettin Dinçer’e şükran plaketini Vali Can takdim etti.
Daha sonra en çok vergi veren kuruluşlara ödülleri programa katılan protokol mensupları tarafından verildi.

Etiketler:, , ,