Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Güncel Haberler, Merkez Haberleri

YEŞİLIRMAK HAVZASI KALKINMA BİRLİĞİ OCAK AYI ENCÜMEN VE MECLİS TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Vali Dr. Ömer Toraman’da Amasya’da Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği Ocak Ayı Meclis Toplantısına katıldı.

Birlik Başkanı ve Amasya Valisi  Dr. Osman Varol’ un başkanlığında yapılan toplantıya  Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, Tokat Valisi Dr. Ömer Toraman, Amasya İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çittır, Amasya İl Genel Meclis Üyesi Yücel Gümüş, Tokat İl Genel Meclisi Üyesi L. Daim Namlı, Tokat İl Genel Meclis Üyesi Salih Yıldırım, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hayrettin Şahin, Birlik Müdürü Yasemin Çoban ve Birlik personelleri katıldı.
 Valilik Toplantı Salonunda yapılan toplantıda konuşan Vali  Varol, toplantının Amasya ve bölge  için hayırlı olmasını diledi.  Yeşilırmak Havzasına yönelik plan, program ve projelerin iller ve bölgenin sosyo-ekonomik kalkınmasının sağlanması konusunda büyük önem arz ettiğini ifade eden Vali Varol,  Birliğin, bugüne kadar önemli çalışmalar yaptığını, bölgesel kalkınma anlamında planlar hazırladığını, projeler uyguladığını ve başarılı çalışmalar yaptığını kaydederek, 2018 yılında yapılacak çalışmalarda başarı temennisinde bulundu.
 Toplantıda 2018 yılı Birlik Encümen Üyeleri seçimi gerçekleştirildi.
2017 yılına ait Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliği çalışmaları hakkında Birlik Müdürü Yasemin Çoban Meclis Üyelerine ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi.
Meclis toplantısından sonra YHKB Encümen toplantısı gerçekleştirildi. Daha sonra aylık cetveller tetkik edildi.

Etiketler: