Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Ekonomi Haberleri, Güncel Haberler

Yerli Piyade Tüfeği MPT-76

Yerli piyade tüfeği mpt-76 geliyor. Türk mühendisler tarafından geliştirilen ilk yerli piyade tüfeği MPT-76 seri üretime geçmeye hazırlanıyor. MKEK Kırıkkale Silah Fabrikasında mayıs ayında üretimine başlanılan MPT-76’nın 200 bin üretim yapılması bekleniyor. ZORLU TESTLERDEN GEÇTİ Yerli Piyade tüfeğimiz MPT-76, 50 testten başarı ile geçebilen tek silah oldu. Tüm testlerden anlının akı ile çıkan tüfeğimiz ülkemizin […]

Yerli piyade tüfeği mpt-76 geliyor.

Türk mühendisler tarafından geliştirilen ilk yerli piyade tüfeği MPT-76 seri üretime geçmeye hazırlanıyor. MKEK Kırıkkale Silah Fabrikasında mayıs ayında üretimine başlanılan MPT-76’nın 200 bin üretim yapılması bekleniyor.

ZORLU TESTLERDEN GEÇTİ

Yerli Piyade tüfeğimiz MPT-76, 50 testten başarı ile geçebilen tek silah oldu. Tüm testlerden anlının akı ile çıkan tüfeğimiz ülkemizin gururları arasında girdi.

Şuan üretilen 500 silah ise Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi. Savunma Sanayi Müsteşarımız İsmail Demir’in yaptığı açıklamaya göre Toplamda 200 bin silah üretileceğini ön görüyoruz dedi. İlk 500’ünü TSK’ya verdik, bundan sonraki partilerde ise her 2000 adette bir TSK’ya teslim edeceğiz dedi.

Etiketler:, , , ,