VALİ TORAMAN, GAZETECİLERİN GALASINA KATILDI

0
111

Tokat Gazeteciler Konfederasyonuna bağlı olarak 81 ilde faaliyet gösteren 120 gazeteci, Tokat’ta düzenlenen galada bir araya geldi.

Tokat Gazeteciler Konfederasyonunun 12’nci Başkanlar Kurulu Toplantısı için Tokat’a  gelen gazeteciler, Tokat Gazeteciler, Televizyoncular ve Radyocular Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen büyük gala yemeğinde bir araya geldi. Düzenlenen galaya, Vali Dr. Ömer Toraman, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ve gazeteciler katıldı.

Gala gecesinde şehir dışından gelen gazetecilere Tokat ilinin tanıtımı yapıldı. Tokat Gazeteciler, Televizyoncular ve Radyocular Derneği Başkanı İhsan Uluözlü ülke genelinden Tokat’a gelen gazetecilerin memleketlerine döndüklerinde Tokat ile ilgili sahip oldukları yayın organlarında kentle ilgili düşüncelerini paylaşmalarını istedi. Uluözlü, “Yapmış olduğumuz bu programla büyük bir sorumluluk gerçekleştiriyoruz. Biliyoruz ki burada düzenlenecek olan Başkanlar Kurulu Toplantısı, aynı zamanda sizlerin memleketlerine taşıyacağı Tokat hatıralarıyla da dolu olacak. Sizlerle birlikte bu süreçte güzel anılarla dolu bir program geçirmeyi hedefliyoruz. Böylece sizler de bu güzel anıları memleketlerinize döndüğünüzde kaleme alarak paylaşma ihtiyacı hissedeceksiniz. Şehrimize tekrardan hoş geldiniz diyor, bizlere sağlayacağınız katkılardan ötürü sizlere şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ise 15 Temmuz’un seneyi devriyesinde gerçekleştirdikleri bu toplantının kendileri için çok önemli olduğunu söyledi. Darbenin gerçekleşmesi sonrasında ilk resmi basın açıklamasının ve demokrasiye bağlılığın deklare edildiği metnin Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu tarafından yapıldığına dikkat çeken Başkan Kolaylı, Türkiye’ye bu hain saldırının gerçek yüzünü anlatan ilk sivil toplum örgütünün de kendi konfederasyonları olduğunu hatırlattı.

Belediye Başanı Eyüp Eroğlu da kentte ağırlanan misafirlere güzel bir şehre geldikleri vurgusunu yaparak, “Tokat insanı mütevazi, doğası yumuşak, şirin ve güzel bir şehirdir” diye konuştu.

Vali Ömer Toraman değişik illerde toplanan Başkanlar kurulu toplantılarının 12’ncisinin  Tokat’ta olmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 1. yıldönümü ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Vali Toraman, “Ülkemizin birlik ve beraberliğine, demokrasisine, huzur ve refahına kast etmiş olan maalesef içimizdeki hainlerin giriştiği  bu darbe teşebbüsü ülkemizin her bir yanında milletimizin dirayeti ile silahsız, yürekten karşı koyması ile bertaraf edildi. Üzerinden bir yıl geçti ama bugüne kadar geçen süre içerisinde ülkenin ne kadar büyük bir badire atlattığını, ne kadar büyük bir tehlike atlattığını her geçen gün daha net olarak görebiliyoruz. Buradan da bugüne kadar çeşitli etkinlik ve faaliyetlerle bu hadisenin unutulmaması ve bu olayın bertarafında büyük katkısı, büyük emeği olan şehitlerimiz ve gazilerimizi anmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledik” dedi.
Gala sonrasında programa sponsorluk yapan Vali Toraman başta olmak üzere protokol mensuplarına teşekkür plaketi verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here