Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Merkez Haberleri

ÜNİVERSİTELİLERE SICAK YUVA

Tokat Müftüsü Ahmet Erdem Tokat Müftülüğü’nce başlatılan “Cami Öğrenci Evi” projesini dün müftülükte düzenlenen toplantıda tanıttı. “Türkiye genelinde Türkiye Diyanet Vakfı’nın evleri var biz de Tokat Müftülüğü olarak Proje kapsamında, kent merkezindeki 27 cami yakınında kiralanan öğrenci evlerinde 143 üniversite öğrencisine sıcak yuva imkanı sunduk.”diyen Erdem, “projemizin amacı Tokat’taki üniversite öğrencilerine kol kanat germektir, muhtaç […]

Tokat Müftüsü Ahmet Erdem Tokat Müftülüğü’nce başlatılan “Cami Öğrenci Evi” projesini dün müftülükte düzenlenen toplantıda tanıttı.
“Türkiye genelinde Türkiye Diyanet Vakfı’nın evleri var biz de Tokat Müftülüğü olarak Proje kapsamında, kent merkezindeki 27 cami yakınında kiralanan öğrenci evlerinde 143 üniversite öğrencisine sıcak yuva imkanı sunduk.”diyen Erdem, “projemizin amacı Tokat’taki üniversite öğrencilerine kol kanat germektir, muhtaç olanlara yardım etmektir” diye konuştu.
Projenin nasıl ortaya çıktığını anlatan il müftüsü Ahmet Erdem, “2014 yılından beri “cami ve gençlik” konusuna değiniyoruz, her cumartesi Ali Paşa Camii’nde gençlerimizle buluşuyoruz ve gençlerimizle manevi konularda sohbetler ediyoruz. Bu buluşmalar devam ederken Türkiye’nin sayılı üniversitelerinden olan Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde okuyan muhtaç öğrencilerimize katkı sağlamayı düşündük ve projemizi hayata geçirdik.” dedi. Müftülük evlerinde yut dışından gelen 10 kadar öğrencinin de barındığını vurgulayan Erdem “Tokat’a okumaya gelen ve devlet yurdundan faydalanamayan öğrencilerimize bir yuva fırsatı sunuyoruz ve bu durumdan ziyadesiyle mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı. Tokat’ta her caminin bir ev kiraladığını vurgulayan Müftü Ahmet Erdem Tokat Valisi Cevdet Can’ın da katkılarından bahsederek “valimiz de bir evimizin kirasını üstlendi” dedi. Öğrencilerin evlere kira ödemediği bilgisini veren Erdem, evlerin kirasının camii cemaatlerince karşılandığını söyledi. Din gönüllülerinin ve görevlilerinin de öğrenci evlerine gıda yardımı yaptığını dile getiren Erdem, “erkek öğrencilerimizin evlerinden imam ve müezzinlerimiz, kız öğrencilerimizin evlerinden de Kur’an kursu hocalarımız ve vaizelerimiz sorumlu. Ben de periyodik aralıklarla evleri ziyaret edip öğrencilerimizle görüşüyorum şikayetlerini ve taleplerini dinliyorum.”dedi. Tokat Müftüsü Ahmet Erdem son olarak “önemli olan bu güzel emanetlere sahip çıkabilmek, bu öğrenciler bize önce Allah’ın sonra ailelerinin emanetidir” diyerek sözlerine son verdi.

Etiketler:, , , , ,