Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Eğitim Haberleri, Merkez Haberleri

TÜRK OCAKLARI TOKAT’TA AKADEMİ KURUYOR

Vali Cevdet Can, Tokat Türk Ocağı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yasin Bedrettin Karan ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul etti.

Vali Cevdet Can, Tokat Türk Ocağı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yasin Bedrettin Karan ve Yönetim Kurulu Üyelerini makamında kabul etti.
Ziyarette Vali Can’a Türk Ocakları himayesinde Tokat’ta kurmayı planladıkları Milli Mefkure Mektebi (Türk Ocakları Akademisi) hakkında bilgiler veren Tokat Türk Ocağı Başkanı Karan; “Türk İslam dünyasının, tüm insanlığın kurtuluşu, mal ve can güvenliği, huzuru, sükunu ve saadeti Türklerin Kızılelma mefkuresinin gerçekleşmesi ile mümkün olacaktır. Mefkuremizin gerçekleştirilebilmesi için bu akademi çatısı altında, Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti ile nakış nakış işlenmiş bir gençlik yetiştirmeyi arzuluyoruz” dedi.
Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Can ise, bu akademinin kurulmasının son derece faydalı olacağını ve bunun için gerekli yardımın yapılacağını söyledi.
Vali Can tarafından kendilerine gönderilen “Tokat Tarihi Yapıları” kitabı için teşekkür eden Başkan Karan, ziyaretin anısına  Vali Cevdet Can’a “Tokat sandığı” takdim etti.

Etiketler:, , ,