Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Turhal Haberleri

TURHAL TSO’DAN ÜYELERİNE ONUR ÖDÜL TÖRENİ

Odamız Yönetim kurulu Başkan Vekili Erol Can, Turhal Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen, kent ve ülke ekonomisine yüksek düzeyde katkı sağlayan iş dünyası temsilcilerinin ödüllendirildiği onur törenine katıldı Turhal Yüzbaşıoğlu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğinin ardından başlayan programda kürsüye gelen Turhal TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz, 1965 yılında kurulan Turhal TSO’nun 8 ayrı […]

Odamız Yönetim kurulu Başkan Vekili Erol Can, Turhal Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen, kent ve ülke ekonomisine yüksek düzeyde katkı sağlayan iş dünyası temsilcilerinin ödüllendirildiği onur törenine katıldı

Turhal Yüzbaşıoğlu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğinin ardından başlayan programda kürsüye gelen Turhal TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz, 1965 yılında kurulan Turhal TSO’nun 8 ayrı meslek grubunda 864 üyeye hizmet verdiğini belirtti.

Amaçlarının üyelerine etkin ve faydalı hizmet sunmak olduğunu dile getiren Çenesiz, “Bölgemizin ve üyelerimizin sorunlarını çözmek için çaba sarf ediyoruz. Üyelerimizin mesleki gelişmelerine ve sektörel ihtiyaçlarına uygun eğitim ve seminer programları düzenliyoruz. İlçemize yeni yatırımların kazandırılması noktasında tanıtım çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

Çenesiz’in yaptığı konuşmanın ardından; Turhal TSO’ya üyeliklerinde otuz, kırk ve elli yılını dolduran üyeler ile 2016 yılında gelir vergisi ve kurumlar vergisi rekortmenliğinde dereceye giren üyelere plaketleri takdim edildi.

Ödül töreninde konuşan Vali Can, “Sofra deyince akla birlik, beraberlik ve dua gelir. İnsanın iki vazifesi vardır; gayret etmek ve dua etmek. Gayretini yıllardır devam ettirerek Turhal’ın ekonomisine katkıda bulunan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Size şu müjdeyi vermek istiyorum. Koyduğumuz hedef, önümüzdeki çeyrek asırda Turhal’ın nüfusunun asgari 100 bin olması yönünde. Bu da Turhal’da önemli bir kalkınmanın gerçekleşeceğine işarettir. Allah hayırlı, bol kazançlar versin. Hayırda ve iyilikte yarışarak daha çok istihdam sağlayacağız. Ömrünüz Ramazan, ahiretiniz Bayram olsun” dedi.

Programa Vali Cevdet Can’ın yanı sıra CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Kaymakam Dr. Ahmet Süheyl Üçer Turhal Cumhuriyet Başsavcısı Neceattin Öztürk, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, esnaflar, sanayiciler ve iş adamları katıldı.

Etiketler: