Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Merkez Haberleri

Tokat’ta ilk fetö davası başladı

FETÖ/PDY soruşturmasının ilk ayağı bugün öğle saatlerinde gerçekleşti. 1 tutuklu 5 sanığın yargılanması Tokat Cumhuriyet Başsavcılığında başladı. Sanıklar suçlamaları kabul etmezken, duruşma haftaya ertelendi. FETÖ avukatları olarak adlandırılan sanıklar, S.A. isimli sanığın tutukluluğu devam ederken; M.B, F.K., Ş.T, ve K.T. hakkında ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. FETÖ avukatları, Silahlı örgüt kurmak veya yönetmek, […]

FETÖ/PDY soruşturmasının ilk ayağı bugün öğle saatlerinde gerçekleşti. 1 tutuklu 5 sanığın yargılanması Tokat Cumhuriyet Başsavcılığında başladı. Sanıklar suçlamaları kabul etmezken, duruşma haftaya ertelendi.

FETÖ avukatları olarak adlandırılan sanıklar, S.A. isimli sanığın tutukluluğu devam ederken; M.B, F.K., Ş.T, ve K.T. hakkında ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

FETÖ avukatları, Silahlı örgüt kurmak veya yönetmek, Silahlı örgüte üye olmak suçlarından Tokat ağır ceza mahkemesine 68 sayfalık iddianame sunuldu. Sanıklar kendilerine yönetilen hiçbir suçlamayı kabul etmemiş olsalar da delil toplanması için hakim duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Etiketler:, , , , ,