Bugün Tokatta ki vatandaşların Evet oyunu almak için Tokat‘a gelen Başbakan Binali Yıldırım, Tokat halkının daha aydınlık bir Türkiye için Evet diyeceğini belirtti.

Başbakan Binali Yıldırım, konuşma alanına gelene kadar sırasıyla Ak Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuştu.

Ak Parti İl başkanı Metin Polat konuşmasında, 1990’lı yılların acılarını geride bıraktığımızı ve bir daha doksanlı yılları yaşamamak için Evet diyeceklerini ve Evet oyları ile artık ülkenin anahtarının milletin elinde olacağını belirtti.

Metin Polat’ın konuşmasından sonra kürsüye çıkan Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, kürsüye çıkana kadar Tokatlılar ” Tokat seninle gurur duyuyor” sloganları atıldı. Konuşmasın başlayan Eroğlu; Başbakanımızı karşılamak için gelen hemşehrilerine teşekkür eden Eroğlu, “Bugün burada tarihe şahitlik ediyoruz. Tokat tarih yazmak için burada çünkü çok önemli bir süreçte sizlerin desteği ile Türkiye‘yi kalkındıracağız, daha yaşanabilir Türkiye olacağız” ifadelerini kullandı.

Daha sonra ise Tokat‘a helikopter ile gelen Başbakan Binali Yıldırım ve eşi, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve eski Ulaştırma Bakanı ve Müsteşarı Habib Soluk Tokat’a geldi.

Başbakan’dan önce kürsüye çıkan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, tokat halkını selamladıktan sonra konuşmayı Başbakan Binali Yıldırım‘a bıraktı.

Başbakan Binali Yıldırım konuşmasına başlamadan önce Tokat ilinin ilçelerine tek tek selamladı. Selamlardan sonra ise Tokat’a yapılan ve yapılacak projeler hakkında bilgiler verdi.

Özellikle başarısız darbe girişiminden bahseden Binali Yıldırım, 15 Temmuz gibi olayların yaşanmayacağı yeni Türkiye için sizlerin Evet oyuna ihtiyacımız var dedi.

Hayır Cephesi hakkında da konuşan Binali Yıldırım, bunlar hayırlı hiç bir işe evet demediler bundan sonra da demeyecekler dedi. Bizler Yavuz Sultan Selim Köprüsünü yaparken hayır yapmayın dediler, Bizler hızlı treni yaparken bunlar hayır dediler, Bizler Marmaray’ı yaparken bunlar hayır dediler ve hala hayır demeye devam ediyorlar. Bugüne kadar onlarca büyük proje başlattık ve bitirdik ama bu projelere başlarken yine hayır diyerek önümüzü kesmeye çalıştırlar, Şimdi ise HDP, PKK ve FETÖ ile ittifak kurup yeni Türkiye’nin kurulmasına engel olmaya çalışıyorlar Biz bunlara izin verecek miyiz diye tokat halkına soran Başbakan Binali Yıldırım, tokat halkı ise “İzin vermeyeceğiz seçimde kararımız evet olacak” sloganları yükseldi.

Hayır cephesinin tek adamlık olarak nitelendirdiği Başkanlık Sistemi sadece Erdoğan için değil Her Doğan için yapılacağını belirtti.

TOKAT’A YAPILAN YATIRIMLAR

Tokat’a yapılan yatırımlar hakkında da konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 14 yılda Tokat‘a 10,5 milyar yatırım yapıldığını belirtti. Eğitim kısmında 1687 derslik, 3 Fakülte ve 1 yüksek okul yapıldığını, 14 yıl önce 2092 olan yurt sayısının bugün 8500’e çıkarıldığından bahsetti.

Spor alanında 24 adet yeni spor tesisi açıldığını, Sağlık alanında 14 yılda var olan hastaneleri genişletildiğini ve hastane eksiği olan ilçelere ise hastane yapılacağının sözünü verdi. İlk etapta Artova ve Sulusaray ilçelerinin hastane yapımına da başlanılacağının müjdesini veren Yıldırım, Tokat bu yatırımların daha iyisini, daha güzelini hak ediyor dedi.

Orman ve Su İşleri alanında ise 14 yılda 1 katrilyon 300 milyon liralık hizmet yaptıklarını, 16 baraj, 6 adet gölet projesinin devam ettiğini ve 712 milyon liralık yatırımı ise çiftçilere yapıldığını söyledi.

BAŞBAKAN’A SEVGİ SELİ

Miting sonrasında vatandaşların hatıra fotoğrafı çektirmek istemesine kayıtsız kalmayan Binali Yıldırım, fotoğraf çekinmek isteyen bir çok kişi ile öz çekim yaptı. Daha sonra ise Tokat Valisi Cevdet Can ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu‘nu makamında ziyaret etti.

MİTİNG’DEN GÖRÜNTÜLER

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here