Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Teknoloji Haberleri

Teknolojinin Önemi

Teknoloji geliştikçe insanların hayatı daha da kolaylaşır. Günümüzde ki bir çok işlem bilgisayarlarla yapılmaktadır. Teknoloji aynı zamanda da zamandan tasarruf etmemizi sağlar. Örnek vermek gerekirse; Bir okulda tüm öğrencilere karne basılacak öğretmenler karne ortalamasını tek tek hesaplayarak onları yazması gerekiyor birde bunu bin öğrenciye yaptığını düşünün. Ama bilgisayar ile ise sistem belirli bir kod yapısına […]

Teknoloji geliştikçe insanların hayatı daha da kolaylaşır. Günümüzde ki bir çok işlem bilgisayarlarla yapılmaktadır. Teknoloji aynı zamanda da zamandan tasarruf etmemizi sağlar. Örnek vermek gerekirse; Bir okulda tüm öğrencilere karne basılacak öğretmenler karne ortalamasını tek tek hesaplayarak onları yazması gerekiyor birde bunu bin öğrenciye yaptığını düşünün. Ama bilgisayar ile ise sistem belirli bir kod yapısına sahiptir ve öğrencinin notunu girersiniz otomatik hesaplar ve tek tuşla bin öğrencinin aynı anda karnesini basabilir.

Teknolojinin olumlu yönleri olduğu kadar da olumsuz yönleri de var. Örneğin; Her yıl yeni bir otomobil piyasaya sürülüyor. Bu otomobillerin artmasıyla yaydıkları egzoz ozon tabakasının incelmesine neden oluyor. Toparlamak gerekirse teknolojinin hayatımızı kolaylaştırıp olumlu faydaları sağladığı kadar olumsuz yönleri de var. Siz olumlu yönlerine kullanarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Etiketler:, ,