Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Teknoloji Haberleri

Teknoloji Nedir ?

Teknoloji insanların gereken uygun alet ve araçların yardımıyla üretilen gerekli bilgi ya da yetenektir. Teknoloji ayrıca sanayiyle ilgili üretim yöntemlerinin de kullanıldığı araç gereç ve aletleri kapsayan bilgidir. Sadece bunlar da değil kullandığımız tüm her şey somut yani elle tutulur tüm he rşey teknolojidir. Ama dünyadaki en büyük teknolojik devrim milattan önce 2500’li yıllar da […]

Teknoloji insanların gereken uygun alet ve araçların yardımıyla üretilen gerekli bilgi ya da yetenektir. Teknoloji ayrıca sanayiyle ilgili üretim yöntemlerinin de kullanıldığı araç gereç ve aletleri kapsayan bilgidir. Sadece bunlar da değil kullandığımız tüm her şey somut yani elle tutulur tüm he rşey teknolojidir. Ama dünyadaki en büyük teknolojik devrim milattan önce 2500’li yıllar da ortaya çıkan tekerlektir. Tekerlek şuana kadar bulunmuş en büyük teknolojik alettir.

Bir çember ya da eksen etrafında dönen ve döndükçe hem elektrik üretimi sağlayabilen aynı zaman da hareket enerjisi oluştura bilen ilk teknolojik icattır. Kısaca özetlemek gerekirse teknoloji sadece kullandığımız cep telefonları, bilgisayar gibi elektronik aletler değil, somut elle tutulabilir tüm her şeydir.

Etiketler:,