Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Eğitim Haberleri, Merkez Haberleri

TATİL BAŞLADI

Tokat genelinde 109 bin 795 öğrenci 2016-2017 eğitim öğretim dönemini tamamlayarak tatile girdi.

Tokat genelinde 109 bin 795 öğrenci 2016-2017 eğitim öğretim dönemini tamamlayarak tatile girdi.
Tokat’ta 2016-2017 yılı karne töreni Alparslan İlkokulu ile M. Emin Saraç Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapıldı.
Okullarda düzenlenen törenlerde Vali Cevdet Can, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı öğrencilere karnelerini verdi.
Alparslan İlkokulu’nda düzenlenen programda karne dağıtımının ardından öğretmenlerle bir araya gelen Vali Cevdet Can, 1975 yılından itibaren hizmette olan Alparslan Okulu’nun yenilenmesinin programa girdiğini, önümüzdeki bir yıl içerisinde tamamlanarak kütüphane, laboratuaru ile eğitim ve öğretim vermeye devam edeceğini söyledi.
Çocukları geleceğe hazırlanma noktasında özellikle sosyal ve kültürel noktalarda çocukların daha birikimli ve donanımlı hale getirilmesi gerektiğini ifade eden Vali Can, “Ülkemizi temsil edecek, tanıtacak  bilim adamlarına, fizik adamlarına, şairlere, edebiyatçılara, kavuşturacak sistemleri kurmak zorundayız. Fiziki binalar tek başına yetmiyor. Onun içerisini doldurmak lazım. O da bizlerin, sizlerin görevi” diye konuştu.
Daha sonra M. Emin Saraç Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’ndeki törene katılan Vali Can ve Başkan Eroğlu, burada da öğrencilere karne verdiler.
Okulun Konferans Salonunda düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, öğrencileri tebrik etti.
Vali Cevdet Can ise konuşmasında M. Emin Saraç Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi’nin proje okulu olduğunu belirterek, “Siz burada güzel bir eğitim alıyorsunuz. Bu öyle bir eğitim ki dünyayı değiştirecek eğitim. Burası proje okulu.Siz buraya seçilerek geldiniz. Arkanızdan kardeşleriniz gelecek. Sizler bu çatıyı nasıl ihlaslı ve samimi kurarsanız, arkanızdan gelen nesil de öyle olacak” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından okulda dereceye giren ilk üç öğrenciye başarı belgesi ve karneleri takdim edilirken, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, okulda 32 öğrenciye öğrenim bursu verdi.

Etiketler: