Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Asayiş Haberleri, Merkez Haberleri

ŞEHİT ABUZER DOĞAN İÇİN NİKSAR’DA MEVLİT OKUTULDU

Vali Dr. Ömer Toraman ve eşi Neşe Toraman Hanımefendi, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Abuzer Doğan için okutulan Mevlid-i Şerife iştirak etti.

Vali Dr. Ömer Toraman ve eşi Neşe Toraman Hanımefendi, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Abuzer Doğan için okutulan Mevlid-i Şerife iştirak etti.
26 Mayıs 2017 tarihinde, Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesi yakınlarındaki Tendürek Dağı’nda, teröristlerle girilen çatışmada şehit olan ve Kayseri’de defnedilen Jandarma Uzman Çavuş Abuzer Doğan (24) için, eşi Emine Doğan’ın memleketi olan Niksar’da Mevlid-i Şerif okutuldu.
Öğle namazına müteakip başlayan programda, Niksar İlçe Müftülüğü görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. İlçe Müftüsü Ali Canbolat’ın yaptığı duanın ardından katılımcılara yemek ikram edildi.
ŞEHİDİN EŞİNE “ŞEHADET BELGESİ” TAKDİM EDİLDİ
Mevlidin ardından, şehidin eşi Emine Doğan ile bir süre sohbet ederek, kendisine Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gönderilen Şehadet Belgesi’ni teslim eden Vali Toraman, şehit ailelerinin her zaman yanlarında olacaklarını ifade etti.
Şehidin eşi Emine Doğan’ın Niksar’da bulunan baba evinin önünde okutulan mevlide, Vali Dr. Ömer Toraman ve eşi Neşe Toraman Hanımefendinin yanı sıra İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler:, ,