Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Teknoloji Haberleri

Pokemon Go Nedir?

Nintendo, Niactic firmalarının işbirliği ile hazırlanmış olan oyun, Arttırılmış gerçeklik(AR) teknoloji üzerine inşa edilmiş.  Şuanlık Yeni Zelanda, Avustralya ve ABD’de indirilebilen oyun, oyun içi ücretsiz 722 adet pokemon karakteri bulunuyor. Telefonun kamerası yardımı ile yakalamaya çalıştığımız Pokemonlar, bazen poke topunun içinden kaçıyor olsalar da, yeni bir Pokemon yakalamanın mutluluğu paha biçilemez. Rakipler ile mücadele etmek […]

Nintendo, Niactic firmalarının işbirliği ile hazırlanmış olan oyun, Arttırılmış gerçeklik(AR) teknoloji üzerine inşa edilmiş.  Şuanlık Yeni Zelanda, Avustralya ve ABD’de indirilebilen oyun, oyun içi ücretsiz 722 adet pokemon karakteri bulunuyor.

Telefonun kamerası yardımı ile yakalamaya çalıştığımız Pokemonlar, bazen poke topunun içinden kaçıyor olsalar da, yeni bir Pokemon yakalamanın mutluluğu paha biçilemez. Rakipler ile mücadele etmek ve nadir bulunan Pokemonları yakalamak için bazen yüzlerce metre hatta kilometrelerce yol yürümemiz gerekeceğini sakın aklınızdan çıkarmayın.

Pokemon Go Nasıl Oynarım?

Gerçek hayat ile sanal Dünya’yı birbirine bağlayabilen bu oyun, ülkemizde ne yazık ki resmi olarak Google Play ve App Store’dan indirilemiyor. Android kullanıcıları .apk dosyasını bulması gerekirken; Apple kullanıcıları ise Yeni Zelanda veya Avustralya konumuna geçiş yaparak App Store’dan oyunu rahatlıkla indirebilirler. Tabii alışık olduğumuz gibi ne yazık ki Windows Phone kullanıcılarına bu oyun çıkmadı.

Android cihazlar için indirme linki : indir (İntel işlemci desteği bulunan apk’dır.)

Pokemon Nasıl yakalanır ?

3-4 gündür aktif olarak oynadığım Pokemon Go’da en önemli olay eğer dışarıya çıkamıyorsanız sabırlı bir şekilde beklemek oluyor. Sabırla beklediğinizde etrafınızda ki Ppokemonlar size yaklaşıyor ve onları avlamanız için görünür oluyorlar. Özellikle haritaya baktığınızda bazen yeşilliklerin hareket ettiğini görüyorsanız, bilin ki oralarda bir Pokemon gizlenmiş durumdadır. Ya yakınına gidip avlayacaksınız ya da onun size gelmesini bekleyeceksiniz. Yakınına gitmek çoğu zaman en iyi yöntemlerden birisidir.

Diyelim ki bir Pokemon gördünüz ve yakalamak istiyorsunuz. Bir dairenin içerisinde yeşil daire küçülüp büyümektedir. En küçük halinde Pokemona doğru poke topunu attığınızda Pokemonu yakalamak kolaylaşırken, yeşil daire ne kadar büyük olursa Pokemonu yakalamak o kadar zorlaşmaktadır. Eğer gördüğünüz Pokemon nadir bulunuyor ise yeşil olan daire sarı rengini almaktadır.

Pokemon yakalamak için etrafınıza bıraktığınız kokulara göre size yaklaşmaktadır. Incense diye bir itemi kullanarak etrafınıza bir koku bırakabiliyorsunuz bu koku tam olarak 30 dakika boyunca etrafınızda bulunuyor ve bu kokuyu koklayabilen Pokemonlar sizlere daha hızlı yaklaşıyorlar.

Sakın unutmayın ne kadar çok gezerseniz Pokemon koleksiyonunu o kadar hızlı doldurabilirsiniz.

Etiketler:, ,