Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Merkez Haberleri

ÖZEL ÇOCUKLARIN EL EMEĞİ SERGİSİ

Tokat Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, merkezlerde eğitim gören 72 engelli çocuk için kermes düzenledi.

Tokat Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, merkezlerde eğitim gören 72 engelli çocuk için kermes düzenledi. Kermeste engelli çocukların annelerinin bir araya gelerek yaptığı katmerler ve çökelikliler yer alırken, açılan sergide de özel öğrencilerin yaptığı el emeği ürünler sergilendi.

Kermes ve sergi hakkında açıklamalarda bulunan Tokat Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okul Müdürü Tuncay Arslan, kermesin okul aile iş birliğinin güzel bir örneği olduğunu belirtti.
Arslan; “Çocuklarımızın yaptığı bu ürünleri sergilemekteki amacımız, bu özel çocukları Tokat halkına tanıtmak, okulumuzu, kurumumuzu Tokatlılara duyurmak. Bu ürünlerin ve yiyeceklerin satışından elde ettiğimiz geliri ihtiyaç sahibi öğrencilerimize vermek. Çünkü durumu olmayan, ihtiyaçlı çocuklarımız var. Buradan kazandığımız parayı inşallah bu çocuklarımıza vereceğiz. Bu kermesimizi daha önceki yıllarda da yapıyorduk. Bu 10’uncu kermesimiz ve önümüzdeki yıllarda da bunu devam ettirmek istiyoruz. Ama maalesef halkımızın genel itibari ile bir ilgisizliği var. Bu da bizi üzüyor açıkçası. Özel çocuklarımızın yaptığı bu ürünleri bir önemsiyoruz. Halkımızın da önemsemesini istiyoruz. Tüm Tokatlıları kermesimize ve sergimize davet ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:,