Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Niksar Haberleri

NİKSAR’DA VERGİ REKORTMENLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Niksar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Geleneksel İftar Yemeği ve Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni” düzenlendi.

Niksar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından “Geleneksel İftar Yemeği ve Vergi Rekortmenleri Ödül Töreni” düzenlendi.
Niksar TSO binası önünde düzenlenen programda, iftarların açılmasının ardından ödül törenine geçildi. Tören öncesi konuşma yapan Niksar TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Bülent Aybak, yerel kalkınmada öncülük yapmak vizyonu doğrultusunda hareket ettiklerini ifade ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Niksar Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan sayısının her geçen gün arttığını belirten Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ise, ilçeye yatırım yapmak isteyen müteşebbislere her türlü desteği verdiklerini dile getirdi.
Niksar’ın ülkemiz ve Tokat için özel bir bölge olduğuna işaret eden CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ise, “Niksar bu konumunu hak ettiği noktaya taşımak zorunda. Bunun temeli de bütün kurum ve kuruluşların bütünleşmesinden geçiyor” dedi.
“Ömrünüz ramazan, ahretiniz bayram olsun” sözleriyle hitabına başlayan Vali Can ise, cazibe merkezi olarak ifade ettiği Niksar’ın geçmişinin muhteşem olduğunu, geleceğinin de muhteşem olacağını ifade etti.
TARIMI TEKRAR ATAĞA KALDIRACAĞIZ
Niksar’ın zengin bir coğrafyaya sahip olduğunu dile getiren Vali Can, “Allah bu coğrafyaya her şeyi vermiş. Yetişmeyen hiçbir ürün yok bu bölgede. Niksar’ın jeopolitik konumunu, tarihsel konumunu ve birikimini geleceğe taşıma noktasında en önemli konu tarım ve hayvancılık. Tarımı tekrar atağa kaldırmak istiyoruz bu yörede. Niksar Sarıyazı’da yıllardır yapılmayan sıcak su sondajını yaptık ve suyu bulduk. İkinci kuyunun da ihalesi yapıldı. Toplulaştırma işlemleri de devam ediyor. Türkiye’nin ve bölgenin en büyük fide üretici seraları kurulacak burada. Niksar ve Erbaa Ovaları seralarla dolacak. Tokat, Anadolu’nun bahçesi olacak.
Biz toprağımıza, ahırımıza, bahçemize, köyümüze, yaylamıza sahip çıktığımız zaman mutlaka hedeflerimize ulaşacağız. Köylüyü köyünde, çiftçiyi tarlasında, çobanı yaylasında, işçiyi fabrikasında mutlu kılacağız. Devletimiz bekası, vatandaşımızın refahı, demokratik yaşamın inşası buradan geçer. İnşallah bunu beraber başaracağız” dedi.
Yapılan konuşmaların ardında, kurumlar ve gelir vergisi rekortmenliğinde dereceye girenlere protokol mensupları tarafından ödülleri verildi.
Programa Vali Cevdet Can’ın yanı sıra Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, Tokat TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arat, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları Yönetim Kurulu Üyeleri, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, esnaflar, sanayiciler ve iş adamları katıldı.

Etiketler:, , , , , ,