Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Güncel Haberler, Niksar Haberleri, Türkiye Haberleri

NİKSAR’DA FETİH YÜRÜYÜŞÜ

Niksar’da atlılar eşliğinde Fetih yürüyüşü düzenlendi. Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethedişinin 564. yılı münasebetiyle Niksar Belediyesi kutlama programı düzenledi. Tokat ve Sivas’tan gelen atlılar eşliğinde düzenlenen yürüyüşte, Niksarlılar fetih coşkusunu yaşadı. Niksar Belediyesi, Fatih Sultan Mehmed Han’ın İstanbul’u fethinin 564. yılında atlılar eşliğinde yürüyüş düzenledi. Düzenlenen programa Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Niksar Belediye Başkanı […]

Niksar’da atlılar eşliğinde Fetih yürüyüşü düzenlendi.
Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethedişinin 564. yılı münasebetiyle Niksar Belediyesi kutlama programı düzenledi. Tokat ve Sivas’tan gelen atlılar eşliğinde düzenlenen yürüyüşte, Niksarlılar fetih coşkusunu yaşadı.
Niksar Belediyesi, Fatih Sultan Mehmed Han’ın İstanbul’u fethinin 564. yılında atlılar eşliğinde yürüyüş düzenledi. Düzenlenen programa Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, AK Parti Niksar İlçe Başkanı Mustafa Eraslan, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
İlçe Şehir Stadyumu’nda, Tokat ve Sivas’tan gelen atlılar eşliğinde Tokat Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi boyunca yürünerek Cumhuriyet Meydanına gelindi.
Burada konuşma yapan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, böyle anlamlı bir zaferi kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa’nın müjdelediği kutlu zafere nail olan güçlü bir ecdadın torunlarıyız. İstanbul’un fethi bir çağı değiştirmiştir. Ama fetih sadece savaşla kazanılmaz, fetih bundan sonra hizmetle olur. Biz millet olarak, Resullullah’ın ümmeti, o pak ecdadın nesli olarak hizmete devam edeceğiz” dedi.
Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya ise yaptığı konuşmanda, “564 Yıl önce bu güzel şehri Türklere ebedi yurt yapan, Peygamber Efendimiz’in müjdelediği o kutlu Komutanı ve o muzaffer orduyu, tüm şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyorum. Biz biliyoruz ki İstanbul’un fethi kutlamaları dünya durdukça devam edecektir. Bu anlamlı günün tüm milletimize kutlu olmasını diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” diye konuştu.

NİKSAR’DA FETİH YÜRÜYÜŞÜ

NİKSAR’DA FETİH YÜRÜYÜŞÜ

Etiketler:, ,