Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Merkez Haberleri

NAİME CAN, ŞEHİT AİLELERİNİ KUCAKLADI

Vali Cevdet Can’ın eşi Naime Can, Niksar’da şehit ailelerini Ramazan dolayısıyla ziyaret etti.

Vali Cevdet Can’ın eşi Naime Can, Niksar’da şehit ailelerini Ramazan dolayısıyla  ziyaret etti.
Naime Can, ilk ziyaretini 2015 yılında Diyarbakır-Bingöl karayolundaki çatışmada Lice’de terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Teğmen Hubeyp Turan’ın Niksar’ın Efe Köyündeki baba ocağına gerçekleştirdi. Şehit babası Halit Turan ve şehidin babaannesi Ayşe Turan ile bir süre sohbet eden Naime Can, şehidin 15 günlük üvey kardeşi Miray Ravza Turan’ı kucağına alarak sevdi. Naime Can, Hubeyb Turan’ın şehadete kavuşmasından 4 ay sonra ikinci evliliğini yapan babasının beşinci çocuğu olarak 15 gün önce dünyaya gelen küçük Miray Ravza için hayırlı ömürler diledi.
Naime Can, daha sonra Niksar merkezde ikamet eden şehit ailelerini ziyaret etti. 1992 yılında Ağrı Doğubeyazıt’ta şehit olan Naci Yıldırım’ın annesi Hatice Yıldırım, 1986 yılında Hakkari Çukurca’da şehit olan Ahmet Malay’ın annesi Nergis Malay’ı, 1993 yılında Tunceli Sütlüce’de  şehit olan Metin Çağhan’ın annesi Hatice Çağhan’ı, 1994 yılında  Bingöl Adaklı’da şehit olan Selahattin Boydaş’ın eşi Melek Boydaş’ı ziyaret eden Naime Can, şehit yakınlarına tekrar Allah’tan rahmet dileyerek, kendilerinin yalnız olmadığını söyledi. Can, şehit yakınlarına çeşitli hediyeler takdim etti.
Ziyaretlerde Naime Can’a, Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya’nın eşi Pınar Kapankaya, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan’ın eşi Gülşen Arıkan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hülya Özdemir eşlik etti.

Etiketler:,