Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Asayiş Haberleri, Merkez Haberleri

JANDARMA TEŞKİLATI 178 YAŞINDA

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 178’inci yıl dönümü, düzenlenen törenle kutlandı.

Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 178’inci yıl dönümü, düzenlenen törenle kutlandı.
Tokat İl Jandarma Komutanlığı Kışlası’nda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılışında konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Hidayet Arıkan, “Jandarma üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkili ve gerçekçi eğitimi, yüksek fiziki ve moral gücüyle kutsal vatan toprakları üzerinde görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti’nin gücü ve teminatıdır” dedi.
Konuşmanın ardından, “178. Yıl Jandarma Müsabakaları” adı altında düzenlenen voleybol müsabakalarında dereceye giren personele, Vali Cevdet Can tarafından ödülleri ve kupaları verildi.
“Jandarma” konulu şiirlerin okunduğu törende, Jandarma Teşkilatı’nın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, il genelinde ilköğretim öğrencileri arasında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol mensupları tarafından hediyeler verildi.
Jandarma personelinin arazide kullandığı araç ve gereçlerin tanıtıldığı etkinlikte, jandarmanın etkin bir şekilde kullandığı köpek timi gösterisi vardı. 2015 yılından beri İl Jandarma Komutanlığı’nda görev yapan bomba arama köpeği Uydu’nun bir otomobil içerisine saklanan patlayıcıyı arayıp bulması ilgiyle izlendi.
Törene Vali Cevdet Can, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Albay Aykut Biçeroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili İlyas Ay, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Jandarma Komutanı J. Albay Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler:, , , , , , ,