Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Güncel Haberler, Merkez Haberleri, Son Dakika Haberleri

GÜCÜMÜZ BİRLİĞİMİZ

Zile Ticaret Borsası tarafından, “Geleneksel İftar Yemeği ve Tescil Ödül Töreni” programı düzenlendi.

Zile Ticaret Borsası tarafından, “Geleneksel İftar Yemeği ve Tescil Ödül Töreni” programı düzenlendi.
Dericioğlu Restoran’da düzenlenen programda, iftarların açılmasının ardından düzenlenen ödül töreninde konuşan Zile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yeni, “Bereketli topraklar üzerinde yaşıyoruz. Bu topraklarda tarımı bir adım daha öne çıkarabilmek için kurulan borsamız, hububat borsası anlamında esnaf ve üreticiye hizmet vermektedir. Çiftçilerimizin ürünlerini daha modern imkânlarla satabilecekleri bir ortam oluşturmak için gayret gösteriyoruz. Bölgenin en güzel zahire pazarını Zile’de kuracağız” dedi.
Tokat’ın, tarihte ilçeleriyle birlikte bir marka olduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Vali Can ise, “Zile geçmişte nasıl marka ise, gelecekte de marka olacaktır. Bu toprakların geleceği çok parlak. Tarımsal sulama tam anlamıyla gerçekleştiği zaman, burası Orta Anadolu’nun en önemli hububat ambarlarından birisi olacak. Zile’nin nüfusunu önümüzdeki çeyrek asırda 50 bine ulaşacak. Bu topraklardan giden göç geri gelecek” dedi.
Zilelilerin çalışkan insanlar olduğunu dile getiren Vali Can, “Bölgemizdeki ilçeler arasında Borsa kurulan tek ilçenin Zile olması tesadüf değil. Zile sadece tarih ve kültür kenti değil, aynı zamanda bir tarım kenti. Bu birikimi geleceğe taşımak hepimizin görevi. Bizim gücümüz, birliğimiz. Alem bize emanet, biz de birbirimize emanetiz. Bu emaneti geleceğe hep beraber taşıyacağız. Zile, o ihtişamlı günlerine tekrar kavuşacak” diye konuştu.
Konuşmaların ardından, 2016 yılında Zile Ticaret Borsası’nda işlemi yapılarak tescil sıralamasında dereceye giren üyelere plaketleri takdim edildi.
Programa Vali Cevdet Can’ın yanı sıra Zile Kaymakamı Adnan Tezcan, Zile Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yeni, Zile Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Sargın, Oda ve Borsaların Başkan ve Üyeleri, daire amirleri ve diğer davetliler katıldı.

Etiketler:, , , , ,