Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Ekonomi Haberleri

Finansbank Enpara.com Bankacılığı Kullanma

Yaşadığımız yılların en önemli ödeme sistemi olan banka ödemeleri , ülkemizde paypal hizmeti kapatıldıktan sonra internet ödemeleri artık banka ödeme işlemleriyle gerçekleşiyor. İnternet ödemelerinde kullanılan en güvenilir ve en pratik bankacılık Finansbank’ın bize hizmetini sunduğu Enpara hizmeti. Enpara’dan Nasıl Faydalanabiliriz Enpara’ya kayıt olacak müşterilerin ilk aklına gelen en yakınındaki Finansbank şubesine gitmek olacaktır fakat Enpara […]

Yaşadığımız yılların en önemli ödeme sistemi olan banka ödemeleri , ülkemizde paypal hizmeti kapatıldıktan sonra internet ödemeleri artık banka ödeme işlemleriyle gerçekleşiyor. İnternet ödemelerinde kullanılan en güvenilir ve en pratik bankacılık Finansbank’ın bize hizmetini sunduğu Enpara hizmeti.

Enpara’dan Nasıl Faydalanabiliriz

Enpara’ya kayıt olacak müşterilerin ilk aklına gelen en yakınındaki Finansbank şubesine gitmek olacaktır fakat Enpara bankacılık hizmeti Finansbank şubelerinden gerçekleştirilmiyor. Hizmete başvuru yapabilmek için ‘www.finansbank.enpara.com’ internet sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Enpara’nın internet sitesinde başvuru yaptıktan sonra sizin bölgenize görevlendirilmiş bay veya bayan özel müşteri temsilcisi evinizi ziyaret edecek. Ev ziyaretinin sebebi müşterinin gerçekliğini kanıtlamak. Evinize gelen müşteri temsilcisi size karşı çok kibar bir dille konuşmakta ve herhangi bir güven problemi yaratmamakta. Başvuru sonrası ev ziyareti en az bir en fazla üç veya dört gün içerisinde gerçekleşmekte. Evde çeşitli hizmetler yapıldıktan sonra hesabınız aktif hale gelmiş olacaktır. Ziyarete gelen müşteri temsilcisine siz nakit para vererek hesabınıza para yatıramazsınız sadece Finansbank adına bulunan ATM lerden para yatırıp çekebilirsiniz.

Enpara’nın Sunduğu Güvenlik

Enpara hesabımızın mevduat güvencesi devlet güvencesi altında , 100.000 Türk Lirası’na kadar hesabınızda bulunan para güvence altındadır. Hesap şifresi güvencesine gelecek olursak Enpara bu konuda müşterilerini sonuna kadar korumakta.

Müşterilere şifre oluştururken aynı sayıların birbirini tekrar etmemesini tembihliyor ve bu tarz şifreler sistemde kabul edilmiyor. Enpara hesap şifrenizin düzenli aralıklarla yenilenmesini ve kolay bir tahmin olmaması açısından ardışık sayılar ve doğum tarihi gibi rakamların kabul edilmediğini belirtiyor.

Enpara hesabınızı internet üzerinden kontrol ederseniz bilgisayarınızı biraz koruma altına alın , yani bilmediğiniz kişilere bilgisayarınızı bırakmayın. Hesabınızın kontrolünü mobil uygulamadan yapıyorsanız herhangi bir güvenlik sıkıntısı olacağını düşünmüyorum çünkü mobil uygulamada herhangi bir işlem yapılmazsa 3 dakika sonra sistem otomatik olarak hesabınızdan çıkış işlemi gerçekleştirecek.

Türk toplumu olarak bir banka çalışanının evimize gelmesi ve çeşitli işlemler yapması tarafımızca pek güvenilir olarak görülmemekte. Evinize gelecek olan müşteri temsilcisinin gerçekçiliğini anlamak çok basit. Enpara müşteri hizmetlerini arayarak sizi ziyarete gelecek olan müşteri temsilcisinin adı ve soyadını öğrenebilirsiniz. Ziyarete gelen müşteri temsilcisinde adının ve soyadının yazdığı bir kartvizit bulunuyor , kartvizite bakarak aklınızdaki şüpheyi atabilirsiniz.

Hesap kimin üzerineyse onun telefonundaki mobil uygulama güvenliği üst düzeyde bulunmakta.Sim kartınızı telefonunuzdan çıkartıp tekrar takarsanız veya yeni bir telefon’a takarsanız hesabınız geçici olarak bloke edilecek. Bu durum çeşitli telefon hırsızlığı durumunda oluşacak olaylarının önüne geçmekte.

Enpara Üzerinden Fatura Ödeme

Enpara banka hesabınızla telefon faturanızı , internet faturanızı , elektrik ve su faturanızı ödeyebilirsiniz. Banka hesabınızdan kart ile ödeme geçen her noktada pos cihazıyla alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra internet üzerinde istediğiniz yerde ödeme yapabilmektesiniz. Ödeme işlemlerinizi ister cep şube ister internet şubesinden online olarak hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Hesap İşlemlerinde Sıfır Ücret

Enpara online bankacılık hesabınızla internet işlemlerinde yapacağınız her işlem ücretsiz olacak. Online para gönderme işlemi , fatura yatırma işlemi ve para çekme işlemlerinde hiç ücret kesilmeyecek. Bunun yanı sıra her çeşit bankamatikten her ay bir defaya mahsus ücretsiz işlem yapma hakkınız mevcut.

Etiketler:, , ,