DEV YATIRIMLAR, MİLYONLUK İHALELER

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tokat’a ve ilçelerine yeni spor tesisleri kazandırmaya devam ediyor.

DEV YATIRIMLAR, MİLYONLUK İHALELER

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Tokat’a ve ilçelerine yeni spor tesisleri kazandırmaya devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Tokat’a yapılacak olan Çok Amaçlı Spor Salonu (Sporcu Fabrikası)nın ihalesi 15 Mayıs 2017 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

Ödeneği Spor Genel Müdürlüğü tarafından karşılanmak üzere Tokat Merkezde Bedestenlioğlu Mevkiinde 10.000 metrekare alanda inşa edilecek olan Sporcu Fabrikasında;

Standartlara uygun 8 adet antrenman salonu, çok fonksiyonlu uluslararası standartlara sahip dönüşümlü çok amaçlı salon, soyunma odaları, idari ofisler, sağlık odaları, otopark ve kafeterya alanları yer alacak. Semt Sahaları,Takım ve bireysel tüm spor faaliyetlerinin (basketbol, voleybol, hentbol, futsal, güreş, taekwondo, karate, boks, masa tenisi, jimnastik, okçuluk, fıtness, judo, duvar tırmanma v.b.) branşlarda çalışmalar gerçekleştirilecek.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar; ” Sporun tabana yayılması ve alt yapı sağlanması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması gibi hedefler doğrultusunda yapılmış olan çalışmalar ile Tokat’ı tüm spor branşlarında, Güçlü Türkiye’nin Güçlü Gençlerinin her türlü sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerini sürdürecekleri günümüz teknolojisine uygun olarak yapılacak olan Çok Amaçlı Spor Salonu (Sporcu Fabrikası) ile Okulların, Amatör Spor Kulüplerinin spor salonları ihtiyaçları ortadan kalkacak ve Tokat’ı Ulusal ve Uluslararası alanlarda en iyi şekilde temsil edecek, her branşta yeni yetenekleri Türk Sporuna kazandıran yeni Şampiyonlar yetiştiren bir Sporcu Fabrikası olarak çalışmaya devam edeceğiz. Ödeneği Spor Genel Müdürlüğümüz tarafından karşılanacak olan Erbaa İlçemize yapılacak olan 10.000 seyirci kapasiteli yeni İlçe Stadyumumuz da zemin etüt çalışmaları tamamlanarak, yaklaşık maliyet hesaplamaları devam etmekte olup, bu çalışmalar sonunda ihale sürecine geçilecek olan, Modern Stadyumumuz İlçemizin dokusuyla uyumlu, standartları yüksek, sadece spor alanı olmakla kalmayan, sosyal ve kültürel alanlar da içerecek, sağlıklı nesillerin yetişmesinde, halk sağlığının korunmasında, ekonominin gelişmesinde, sosyal uyumun geliştirilmesinde çok önemli bir yere sahip olacaktır.Bu tesislerin İlimize kazandırılmasında ki desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç, Tokat Valimiz Cevdet Can’ a, Ak Parti Tokat Milletvekillerimiz Prof.Dr. Coşkun Çakır, Av. Zeyid Aslan, Prof. Dr. Celil Göçer ve Av.Yusuf Beyazıt ‘ a, tesisin yapımı için yer tahsisi konusundaki desteklerinden dolayı İl Genel Meclisi Başkanı Adem Dizer ve Meclis Üyelerine, Tokat Belediye Başkanı Av.Eyüp Eroğlu ve Belediye Meclis Üyelerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
İlginizi Çekecek İçerikler

Başkan Cengiz: Uefa, 2024 ü Futbol Ülkesi Türkiye …

Galatasaray Başkanı Cengiz: "Uefa, 2024 ü Futbol Ülkesi …