CHP’Lİ DURMAZ ADALET İÇİN YÜRÜYOR

0
93

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet yürüyüşüne katıldı.

Yürüyüş esnasında açıklama yapan Milletvekili Durmaz: “Ülkemizde Adalet olmadığı için toplumun geniş kesimlerinden verilen destek her geçen gün giderek artıyor. Toplumun büyük bir kesimi adaletten yoksun bırakıldı. Bu yürüyüşün Türkiye’de çok şeyi değiştireceğine inanıyorum.

Biz evinde oturan kadın için, tarlada çalışan çiftçi için, görevini yapan memur için, çalışan işçi için, sanayici için, yargıçlar için, herkes için yürüyoruz. Bu ülkeye adalet gelsin istiyoruz. Adaletin olduğu bir ülkede emin olun birlikte huzur içinde yaşayacağız. Eğer adalet, eğer hukuk baskı aracı olarak kullanılıyorsa, mahkemeler siyasi otoritenin emrine göre karar veriyorsa, o ülkede adalet yok demektir. Biz demokratik, laik sosyal hukuk devletinin bütün araçlarıyla yürürlükte olmasını savunalım, cumhuriyetimizi savunalım, din ve vicdan özgürlüğünü savunalım, sosyal devleti savunalım, kimse aç ve açıkta kalmasın. Bütün bunları adaletin üzerine inşa edelim.

Adalet mazlumların güvencesi, zalimlerin prangasıdır. O zalimlerin ayaklarına biz adalet istemiyle pranga vuracağız adaletsizlikle değil bunun için yürüyoruz.

Adalet sözünden korkuyorlar. Adalet sözünden çekiniyorlar. Adaletten zalimler korkar, darbeciler korkar. Adalet mazlumların umut ışığıdır. İşte bunun için yürüyoruz ve yürümeye de devam edeceğiz.

Adaletin olduğu yerde devlet yücelir. Adaletin olduğu bir yerde toplum rahata ve huzura kavuşmuş olur. Adaletin olmadığı yerde insanın hayatının bir önemi yoktur. Adalet diye başladığımız yürüyüşümüzü, adalet olarak sonlandıracağız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here