Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Dünya Haberleri, Güncel Haberler, Siyaset Haberleri

Beyazıt, “İran sorunlarını İran ile çözmeliyiz”

Ak Parti Tokat Milletvekili, Milli Savunma Komisyon Başkanı ve Türkiye-İran Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Yusuf Beyazıt, İran’da

Ak Parti Tokat Milletvekili, Milli Savunma Komisyon Başkanı ve Türkiye-İran Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Yusuf Beyazıt, İran-Türkiye Parlamentolar Arası Dostlu Grubu Başkanı Ahmed Alirızabeygi ile görüştü.

TÜRKİYE VE İRAN BÖLGENİN İKİ KADİM DEVLETİDİR

Görüşmede bölge sorunları konuşulurken Beyazıt; Bulunduğumuz coğrafyada iki büyük devletleriz, Türkiye ve İran aynı medeniyetin ürünlerinden beslenir ve ülkelerin insanları ise aynı şeye sevinir aynı şeyler ile üzülürler.” Dedi. Konuşmasında Bölgede olan sorunların kendi aramızda çözmemiz gerektiğini ifade eden Beyazıt; “Bölgemizde olan olayları başka ülkeleri karıştırmadan kendi içimizde çözmeliyiz, Dostluk grupları olarak bu iş bizlere düşüyor. Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi bu iki büyük ülke aldıkları kararlar ile dostluklarını pekiştirmesi gerekiyor.” Dedi. Konuşmasının sonunda Beyazıt, Dostluk grubunu Türkiye’ye davet etti.

Görüşmede İran-Türkiye Birlik Parlamentolar arası Dostlu Grubu Başkanı Ahmed Alirızabeygi; “Bölgesel sorunlarımızı ortak bir görüş ile iki ülke arasında yapmalıyız. Sorunlar bizler ilgilendir ve bu sorunların daha hızlı çözülmesi için Dostluk Gruplarının birlikte çalışması gerekmektedir.” Dedi.

Görüşmeye Yusuf Beyazıt’ın yanı sıra Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Ekrem Erdem ve Nureddin Nebati eşlik etti.

Etiketler:, , ,