BAHÇELİ VE DAVUTOĞLU TARTIŞMASINA TOKAT’TAN CEVAP

0
132

Geçtiğimiz günlerde Devlet Bahçeli ile Ahmet Davutoğlu arasında yaşanan tartışmada MHP Tokat il Başkanı Onur Çalışkan yazılı bir açıklama yaptı. Çalışkan; “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye Tuğrul Türkeş’le ilgili sorulan bir soru üzerine “Gidişinden haberimiz yokken, gelişimizden nasıl haberi olacak? .Onu Ahmet Davutoğlu ölçüsüyle birilerinin izah etmesi lazımdır” diye cevap verdiği basın toplantısı sonrası Davutoğlu basın toplası tertip ederek “ Bahçeli’den beklenen; nezaketten ve siyasi olgunluktan yoksun tavırlar yerine kendi sorunlarıyla yüzleşme cesareti ve erdemi göstermelidir”  sözleri kamuoyunun malumudur. Tuğrul Türkeş’e parti genel başkanından habersiz bakanlık teklif eden ismin Davutoğlu olması sebebiyle Genel başkanımızın sözleri açık, net ve gayet nazik bir tavırdadır. Az çok Türkçe bilen herkes bu sözlerin ölçüsüzlük değil kıyaslama ve konunun muhatabı anlamını taşıdığını görmekte zorlanmayacaktır.

Ancak Davutoğlu’nun çıkıp sayın genel başkanımıza nezaket dersi vermeye kalkması daha da ileri giderek parti içi muhalif süreci de kast ederek kendi iç meselelerinizi çözün gibi anlamsız, yakışıksız, apar topar bir hinç ve hırsla yaptığı basın toplantısı ve sarf ettiği sözler asla kabullenilecek bir durum değildir.

Kaldı ki Adalet ve Kalkınma Partisi Genel başkan yardımcı ve parti sözcüsü Mahir Ünal parti adına yaptıkları basın açıklamasında Davutoğlu’nun sözlerinin kabul edilemez olduğunu vurgulamıştır.

Durum böyleyken Tokat Millet vekili Coşkun Çakır kendi sosyal medya hesabından Davutoğlu’nun sözleri sonrası Genel Başkanımızı savunmak ve açıklamanın şuursuzca olduğunu ifade etmek isteyen  Genel Başkan yardımcımız Semih Yalçın’ın sözlerine ithafen  konu kapanmışken “Laf kalabalığı, Üslup ve izan malulü Semih Yalçın” gibi sözler sarf ettiğini üzülerek gördük.

Türkiye’nin böylesi zor günler geçirdiği bir konjektör de Coşkun Hoca neyi amaçlamıştır? Hangi sebepten dolayı partisi dahi kendisinin yaptığını uygun bulmazken Davutoğlu’nu savunmaya kalkmış ve bunları güya siyasi nezakete davet ederek, ancak nezaketsiz bir şekilde sergilemiştir?

Coşkun beyin Davutoğlu’nun sayesinde Tokat Milletvekili olduğu ve kendisine bu hususta borçlu olduğu aşikardır.

Neredeyse Tokat’ta kimse tanımıyorken Davutoğlu sayesinde 1.sıradan vekil olan Coşkun bey esas borcu kendisine oy veren seçmene karşı hissetmelidir.

Sesini çıkartacaksa Tokat’ın meselelerinde çıkartması daha uygundur ve doğrudur.

Ancak ne hikmetse Tokat ile ilgili konularda bayramdan bayrama sesi çıkan Coşkun bey konu Davutoğlu olunca böylesi bir süreçte ; Ülkenin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu bu günlerde , 15 Temmuz gibi bir hadisenin daha sıcaklığı geçmediği bir dönemde , helede ilerleyen süreçlerde daha fazla birliğe ihtiyaç duyulacağı günleri görmek uzak değilken , neden ve ne amaçla bu sözleri sarf etmiştir.

Genel başkan yardımcımız Semih bey haliyle Genel Başkanımıza ithafen kullanılan sözleri red etmiş ve Genel Başkanını savunmak adına ortaya fikirlerini koymuştur. Çoşkun hoca ya hatırlatmak isteriz ki savunmak adına refleks gösterdiği ve uğruna MHP Genel Başkan yardımcımıza sözler sarf ettiği Sayın Ahmet Davutoğlu şuan sadece Konya Millet vekilidir. Başbakanlığının nasıl sonlandırıldığı ise tüm kamu oyunun malumudur.

Bir Millet vekili bir başka vekilini neden savunmak gereksiniminde duyar ?

Ahmet Davutoğlu’nun bu sözleri müspet bir şekilde maksatlıdır. Ve bu maksat partisi tarafından sezinlenip derhal gerekli açıklama yapılmış ve kabul edilemez olduğu ifade edilmiştir.

Coşkun beyin sözleri ise bu konuya paralellik arz etmektedir. Maksatlı mıdır yoksa Siyasi cehaletin bir ürünü müdür bunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Açıklamanın tümü değerlendirildiği taktirde; Sayın Ahmet Davutoğlu’nun ve Coşkun Hocanın sözleri böylesi bir süreçte Adalet ve Kalkınma partisi dahil hiçbir siyasi parti mensubu tarafından kabul görmeyecektir. Görmeside mümkün değildir.

Coşkun Çakır beyin sözleri hiçbir şekil de kabul edilemezdir.Böylesi bir dönemde böylesi yaklaşımların kimlerin ekmeğine yağ çalmak olduğunu ise kestirmek zor değildir.” Dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here