Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Sağlık Haberleri

Ayvanın Sağlığımıza Faydaları

Yaklaşan kış aylarında en çok tükettiğimiz meyveler arasında yer alan ayvanın sağlığımıza birçok olumlu etkisi bulunmakta. C vitamini açısından aşırı zengin olan ayva bağırsak hastalıklarına karşı birebir. Ayvayı yemenin yanı sıra suyunu içerek solunum yolunuzu rahatlatabilirsiniz. Astımın önüne geçerek anemi rahatsızlığına da iyi gelir. Hastalıkların önüne geçen ayva hastalığın artmasını da azaltır. Antibiyotik görevi olan […]

Yaklaşan kış aylarında en çok tükettiğimiz meyveler arasında yer alan ayvanın sağlığımıza birçok olumlu etkisi bulunmakta. C vitamini açısından aşırı zengin olan ayva bağırsak hastalıklarına karşı birebir.
Ayvayı yemenin yanı sıra suyunu içerek solunum yolunuzu rahatlatabilirsiniz. Astımın önüne geçerek anemi rahatsızlığına da iyi gelir. Hastalıkların önüne geçen ayva hastalığın artmasını da azaltır.
Antibiyotik görevi olan ayva karaciğerinizi temizler ve mineral açıdan zengin olduğu içinde karaciğerinizi güçlendirir.
Yapılan araştırmalarda mide ülserine iyi gelen ayva kendisi kadar suyunu tüketenlere de şifa oluyor. Ülser rahatsızlığına kesin çözüm olan ayva lif açısından da zengin olduğu için midenizi ve bağırsaklarınızı rahatlatır ve güçlenmesine fayda sağlar. Bunun yanı sıra hücreleri onarır , kanser riskini olabildiğince azaltır ve kalp sağlını da korur.

Etiketler:,