Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Asayiş Haberleri, Merkez Haberleri

AKAN KANLARIN SORUMLUSU, TERÖR ÖRGÜTÜ İLE MASAYA OTURANLARDIR

CHP Tokat İl Başkanı Feramus Şahin, bayramda bile dinmeyen terör belasına ve gelen şehit haberlerine sert tepki göstererek, “AKP hükümetleri döneminde terörle masaya oturuldu.

CHP Tokat İl Başkanı Feramus Şahin, bayramda bile dinmeyen terör belasına ve gelen şehit haberlerine sert tepki göstererek, “AKP hükümetleri döneminde terörle masaya oturuldu. Biten terör tekrar canavarlaştırıldı. Rüzgâr ektiler, fırtına biçiyorlar. Akan kanların sorumlusu terör örgütü ile masaya oturanlardır” dedi.

CHP Tokat İl Başkanı Feramus Şahin, AKP’nin terörsüz bir iktidar devraldığını, çözüm süreci, barış süreci safsataları adı altında tekrar Türkiye’yi kan gölüne çevirdiklerini belirterek, “Terör AKP iktidarı döneminde beslendi, semirtildi ve tekrar Türkiye’nin başının belası haline getirildi. Terör belası yetmiyormuş gibi, Irak ve Suriye’de uygulanan dış politikalar sebebiyle Türkiye’yi ateş çemberi içine aldılar. Hem içeride terör ateşi ile yanıyoruz, hem ülke olarak ateş altındayız. Şimdi bu ülkede 15 senedir yöneticilik yapanlara soruyorum, tek adamlara soruyorum: Türkiye’yi bu hale kim getirdi? Siz de hiç mi vicdan yok? Yoksa gözlerinizden akan timsah gözyaşları mı?” ifadelerini kullandı. Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Ülkeyi kaosla yönetenler, kandan, gözyaşından beslenenler, bunun hesabını er veya geç vereceklerdir. İktidarda kalma pahasına mı yapılıyor bunlar? Şunu herkes bilsin ki biz teröre karşı tek yüreğiz. Biz akan kanın durması için varımızı yoğumuzu ortaya koymaya, kuvayi milliye ruhunu tekrar canlandırmaya hazırız. Biz bu ülkeyi karşılıksız seviyoruz. Yeni Kapı Ruhu diyerek yola çıktınız? Hala insanları ötekileştiriyorsunuz? Bir olmaktan, diri olmaktan bahsediyorsunuz, kendiniz gibi düşünmeyenleri ekmeğiyle, özgürlüğüyle tehdit ediyorsunuz. Bu mu sizin insanlık anlayışınız?”

“ACI HABER ALMAKTAN YORGUN DÜŞTÜK”

Saltanat hayali kuranların, misakı milli sınırlarımızı korumaktan aciz hale geldiğini aktaran CHP Tokat İl Başkanı Şahin, “Teröristlerle masaya oturdular, terörün yuvalanmasını, köklenmesini sağladılar. Hendekler kazılırken görmemezlikten geldiler. Yollar tuzaklanırken güvenlik güçlerimizi kışlarla, karakollarda beklettiler. Teröristler kimlik kontrolü yaparken, bayrağımıza hareket ederken ‘barışıyoruz’ dediler. Yaşananlar ülkeyi bölmeye götürüyor, dediğimizde, ‘çözüm süreci işliyor’ dediler. Şimdi ise biten terörü canavarlaştıranlar suçu başkasına yüklemeye çalışıyorlar. Türkiye büyük dalgalarla boğuşuyor. Her gün birbirinden acı haberler almaktan insanlarımız yorgun düştü. Şehit haberi ile karşılaşmamak için insanlarımız haber izlemekten korkar hale geldiler. Ülkemde o kadar çok acı var ki; o kadar çok art arda acı haber geliyor ki, artık tutulan istatistikî rakamlar da kontrolden çıktı. Hey halkım artık gerçekleri gör ve bu acıları tattıranlardan hesap sor. Bil ki, yarın çok geç olacaktır” ifadelerini kullandı. Şahin açıklamasını şöyle sürdürdü:

“BİR BAYRAK DALGALANMAK İÇİN RÜZGÂR BEKLİYOR”

“Bu vatanı korurken, terörle mücadele ederken destan yazan askerlerimizin şahadeti tüm Türkiye’yi hüzne boğdu. Tüm Türkiye gibi ben de hüzünlüyüm. Şehit kanlarıyla yoğrulan bu vatan için kimisi şehit olur kimisi şahit, kimisi kan döker kimi gözyaşı. Fakat bilsinler ki bu ülke boş değil, toprağını kahramanlar bekliyor ve bir bayrak dalgalanmak için rüzgâr bekliyor. Bilsinler ki, güzel ülkemi ateş çemberi haline getirenlerden hesap soracağız. Yapanın yanında yaptığı kar kalmayacak.

Bu kahramanlar kanları ile bu ülke için gözlerini yummadan, geride bıraktıklarımız ne yapacak diye düşünmeden şehit düştüler. Onların şahadetine şahitlik yapan bizler ise bari gözyaşı dökelim. Onları ateş çemberine atan, ülkemi bu hale getirenleri de

unutmayalım. Bu ülke için, bu ülkenin evlatları için gözyaşımız tükenmesin, hüznümüz bitmesin. Hüznünü yitirenin kalbi kararır. Kararan kalp, insanlığı da bitirir.”

Etiketler:,