Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Dünya Haberleri, üst manşet

Afrin’in Kuzeybatısındaki Ali Bekki Köyü Ele Geçirildi

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’in kuzeybatısındaki Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Köyde yakalanan YPG’li teröristin fotoğrafı yayınlandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü PYD/PKK işgalindeki Afrin ilçesinin kuzeybatısındaki Ali Bekki köyünün kontrolünü sağladı.

ALİ BEKKİ KÖYÜ’NDE KONTROL SAĞLANDI

Bölgedeki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO birlikleri 8. gününe giren Zeytin Dalı Harekatı kapsamında PYD/PKK’nın yuvalandığı Afrin ilçesinin kuzeybatısında yer alan Raco beldesine bağlı Ali Bekki köyünde kontrolü sağladı. Ali Bekki köyünde yakalanan YPG’li teröristin fotoğrafı yayınlandı.

ÖRGÜTÜN EĞİTİM KAMPI ELE GEÇİRİLDİ

Öte yandan TSK ve ÖSO birlikleri, Raco beldesindeki 740’ıncı nokta olarak bilinen bölgeyi ve örgütün bir eğitim kampını da ele geçirdi. Operasyonda 10’dan fazla terörist etkisiz hale getirildi.

BU KÖYLER ELE GEÇİRMİŞTİ

TSK ve ÖSO birliklerinin 20 Ocak’ta başlattığı harekat kapsamındaki kara operasyonunda, Adamanlı, Haftar, Hay Oğlu, Ömer Uşağı, Marso, Şeyh Abid, Karmanlı, Bali Köy, Kurni ve Mahmud Ubasi köyleri ile Syria Tel tepesi terör örgütünden alınmıştı.

MEVZİLER ATEŞ ALTINA ALINDI

Suriye’nin Afrin kentindeki terör örgütü mevzileri, Kilis’te sınır hattında konuşlu topçu birlikleri ve jetler tarafından da ateş altına alındı. Vurulan hedeflerden yükselen duman Kilis’ten de görüldü.

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,