ABD öncülüğündeki koalisyon rejim hedeflerini vurdu

AA muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Deyrizor’a  bağlı Ebu Kemal beldesi kırsalındaki rejim güçleri, sabah saatlerinde  Fırat’ın  doğusunda yer alan ve DEAŞ’ın kontrolündeki Hecin beldesine  ilerlemeye çalıştı. Rejim askerleri, Fırat nehri üzerine karşıya geçmek için mobil köprü  kurarak Hecin beldesi etrafına ulaştı. Rejim güçlerinin Hecin’in etrafına  yerleştikten birkaç saat sonra koalisyon uçaklarının şiddetli saldırısına  […]

ABD öncülüğündeki koalisyon rejim hedeflerini vurdu

AA muhabirinin yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Deyrizor’a  bağlı Ebu Kemal beldesi kırsalındaki rejim güçleri, sabah saatlerinde  Fırat’ın  doğusunda yer alan ve DEAŞ’ın kontrolündeki Hecin beldesine  ilerlemeye çalıştı.

Rejim askerleri, Fırat nehri üzerine karşıya geçmek için mobil köprü  kurarak Hecin beldesi etrafına ulaştı. Rejim güçlerinin Hecin’in etrafına  yerleştikten birkaç saat sonra koalisyon uçaklarının şiddetli saldırısına  uğradığı bildirildi.

Saldırıda aralarında üst düzey rejim subaylarının da bulunduğu en az  40 rejim askeri hayatını kaybetti, diğerleri ise bölgeden çekilmek zorunda kaldı.

Ayrıca koalisyon uçakları, rejimin Fırat’ı geçmek için kurduğu seyyar  köprüyü vurarak kullanılamaz hale getirdi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
İlginizi Çekecek İçerikler

Kendini mutfaktaki demirlere astı!

Guam’da 6.4 büyüklüğünde deprem

MasterChef Türkiye Yarışmacıları Kim Kimdir? Master Şef Yarışmacılar ve Şefler ve Jüri hakkında detaylı bilgiler kimdir?