81 İLİN EĞİTİMCİLERİ TOKAT’TA BULUŞTU

0
86
81 ilin öğretmenevi müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri “Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulları Mali Mevzuat Semineri” için Tokat’ta bir araya geldi.
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesi ile 10-14 Temmuz tarihleri arasında Tokat’ta yapılacak olan seminerin açılış programı Gaziosmanpaşa Lisesi konferans salonunda gerçekleşti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, 5 günlük program hakkında bilgiler vererek, seminerin hayırlı olmasını diledi.
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal Tesisler ve İşletmeler Daire Başkanı Harun Karcı, konuşmasında seminerde öğretmenevlerinin sorunlarının ve mali sıkıntılarının tartışılıp çözüm önerilerinin görüşüleceğini söyledi.
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise yaptığı konuşmada bilgi alışverişi yapıp, insanın kendini yenilemesinin son derece önemli olduğunu kaydetti. Herkesin ülke insanına faydalı olmaya çalıştığını ifade eden Başkan Eroğlu, seminerin faydalı ve hayırlı olmasını diledi. 5 günlük seminer boyunca Tokat ve ilçelerini de gezecek olan Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticilerine Tokat’ın tarihi ve kültüründen bahseden Başkan Eroğlu, Tokat’ın Anadolu’nun mayası olduğunu sözlerine ekledi.
Vali Dr. Ömer Toraman, Milli Eğitim camiasının çok büyük bir camia olduğunu söyledi.  Eğitim mensuplarının ülkemizde yürütülen kamu hizmetleri içerisinde en başta gelen hizmetlerden birisini yürütmeye gayret gösterdiklerini belirten Vali Toraman,  “Ülkemizin gelişmesi, ilerlemesi, refahının artması, geleceğinden emin olması için önemli bir faaliyet eğitim ve öğretim faaliyetleri. Gençlerimizin medeniyetimizi idrak ederek taşıyıcı rolünü üstlenmesi için önemli bir faaliyet eğitim faaliyetleri. Bu kadar kritik bir kamu hizmeti yürüten eğitimcilerimizin de hem maddi hem de manevi manada kendilerini yetiştirmeleri ve daha iyi hizmet vermeleri önemli” dedi.
Sosyal imkanların sınırlı olduğu yerlerde öğretmeevlerinin çok hayati fonksiyon üstlendiğini ifade eden Vali Toraman, öğretmenlerin kendilerini iyi hissetmeleri, mutlu hissetmeleri gerektiğini belirtti. Eğitimcilerin iyi hissetmelerinin mesleklerine, öğrencilerine yansıyacağını kaydeden Vali Toraman, dolayısıyla bu büyük camianın bu çerçevede önemli destek unsurlarından bir tanesi öğretmenveleri ve siz değerli yöneticileri. Bakanlığımızda bu noktadan hareketle öğretmenevlerine bu desteği vermeye devam ediyor” diye konuştu.
Konuşmasında Anadolu’nun her tarafının birbirinden güzel olduğunu söyleyen Vali Toraman, “Ülkemizin coğrafyasında  çok büyük bir çeşitlilik var. Tarihi ve kültürü çok kadim. Bu vesileyle görev yaptığınız yerlerden buraya gelerek, burayı tanımış olmanız, buradan ayrıldıktan sonra da ümit ediyoruz gözlemlerinizi yaşadığınız yerlerdeki meslektaşlarınızla paylaşacaksınız. Programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Ümit ediyorum hayırlı olur” dedi.
Bu haftanın 15 Temmuz Haftası olduğuna dikkat çeken Vali Toraman,  15 Temmuz şehitlerne Allah’tan rahmet, gazilere de acil şifalar diledi. Vali Toraman, “Şehiti ve gazisi çok bir ülkeyiz. Tarih boyunca mücadele etmiş bir ülkeyiz. Şehitlerimiz değişik alanlarda bu ülkenin mevcudiyeti, bağımsızlığı için canlarını seve seve veriyorlar. Ne mutlu ki bizler de böyle bir medeniyetin evlatları, böyle bir kültürün parçasıyız. Terörle mücadele ediyoruz çok şehidimiz var. Bu vesileyle eğitim camiasında şehit olanları da anmak istiyorum” şeklinde konuştu.
Açılışa Vali Dr. Ömer Toraman,  Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Sosyal Tesisler ve İşletmeler Daire Başkanı Harun Karcı, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, 81 ilin öğretmenevi müdürleri ve Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here