Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Eğitim Haberleri, Ekonomi Haberleri, Merkez Haberleri, Turhal Haberleri

75 Kadın çiftçiye girişimcilik kursu

Tokat merkezinden toplam 50 kadın ve Turhal ilçesinden toplam 25 kadın çiftçiye 4 günlük sertifikalı eğitim ve 1 gün genç çiftçi proje başvuruları kapsamında bilgi verilecek. Tokat’ımızda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilimiz genelinde düzenlenen girişimcilik kursunda 75 kadın faydalanabilecek. İŞKUR ve KOSGEB tarafından destek alınarak başlatılan bu proje kadın çiftçilerini hedef almış durumda. […]

Tokat merkezinden toplam 50 kadın ve Turhal ilçesinden toplam 25 kadın çiftçiye 4 günlük sertifikalı eğitim ve 1 gün genç çiftçi proje başvuruları kapsamında bilgi verilecek.

Tokat’ımızda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ilimiz genelinde düzenlenen girişimcilik kursunda 75 kadın faydalanabilecek. İŞKUR ve KOSGEB tarafından destek alınarak başlatılan bu proje kadın çiftçilerini hedef almış durumda. Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi için başlatılan girişimcilik kursunda 75 kadın arasında girişimci bir ruha sahip oldukları tespit edilen kadın çiftçiler devletten destek ve devletin hibelerinden yararlanabilecek.

Girişimcilik kursu sonrası kadınların oluşturduğu projeler kurulan jüri üyelerine sunulacak. Jüri üyelerinin belirlediği en başarılı birinci projeye 3 bin , ikinci projeye 2 bin ve son olarak üçüncü projeye bin Türk Lirası ödül verilecek. Derece sahibi olan projeler Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün 16 il kapsamında yaptığı yarışmaya Tokat’ı temsilen gönderilecek. Proje kapsamında başarılı bulunan projelere 20 bin ila 40 bin Türk Lirası hibe ve destek yapılacağı bekleniyor.

Haber: Deniz ARKAN

Etiketler:, , ,