Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Güncel Haberler, Merkez Haberleri

17.ci dönem işaret dili kursiyerleri sertifikalarına kavuştu

Rehber öğretmen işaret dili öğretmeni Levent Türkmen 17 ci işaret dili kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlerine sertifikalarını Tokat Gençlik Merkezinde verdi. Tokat Halk Eğitim Merkezinin bir çok alanda Halkın eğitimle bilinçlenmesi,öğrenmesi ve meslek edinmesini amaçlayan kurslarını sertifikalarla taçlandırıyor. En çok tercih edilen kurslar arasında yer alan işaret dili kursu da gün geçtikçe ilgi görmeye devam ediyor.Rehber […]

Rehber öğretmen işaret dili öğretmeni Levent Türkmen 17 ci işaret dili kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlerine sertifikalarını Tokat Gençlik Merkezinde verdi. Tokat Halk Eğitim Merkezinin bir çok alanda Halkın eğitimle bilinçlenmesi,öğrenmesi ve meslek edinmesini amaçlayan kurslarını sertifikalarla taçlandırıyor.

En çok tercih edilen kurslar arasında yer alan işaret dili kursu da gün geçtikçe ilgi görmeye devam ediyor.Rehber öğretmen işaret dili öğretmeni Levent Türkmen İşaret diline artan ilgiden dolayı memnun olduğunu belirterek 18 ci dönem işaret dili kursunu vermeye başladım.17 ci dönem kursiyerlerimde oldukça iyilerdi sertifika almaya hak kazandılar.Tokat Gençlik Merkezinde bir araya geldik sertifikalarını onlara verdim .18 ci dönem işaret dili kursunu  da hızla başlattım. Oldukça katılım yüksek oldu büyük bir sınıfa bile sığmaz olduk.Bu demek oluyor ki işaret dili artık günümüzde oldukça önem arz ediyor. Artık herkes bunun farkında.Her sağlıklı insanda  bir gün engelli adayı olabileceğinin farkında. İşte bu bilinçle ülkemizde de işitme engelliler doğuştan yada sonradan engelli oldukları için işitme engellilerle iletişim kurmak  işaret dilini öğrenerek olur. Onları anlayabilmek işaret dilini öğrenmekle olur.

(Haber Foto Kamuran Özdemir)

Etiketler:, ,