Güncel Tokat Haberleri
Yazar: Tokat Güncel - Kategori: Güncel Haberler, Merkez Haberleri

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE ÖĞRENCİLERİN YAZDIĞI MEKTUPLAR KİTAPLAŞTIRILDI

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE ÖĞRENCİLERİN YAZDIĞI MEKTUPLAR KİTAPLAŞTIRILDI

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Tokat Belediyesi ve Yeşilbağ Ortaokulu organizesi ile “Onbeşlilerin Torunları Yeşilbağ Ortaokulu Öğrencilerinden 15 Temmuz Şehitlerine İthafen Mektuplar ve Resimler” adlı kitap ile “Onbeşliler Şehri Tokat Boyama Kitabı” dağıtımı ile Anadolu Ajansı tarafından 15 Temmuz’da çekilen fotoğrafların yer aldığı serginin açılışı törenle yapıldı.

Cumhuriyet Meydanın yapılan programa Vali Ömer Toraman, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AK Parti İl Başkanı Metin Polat ile daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Yeşilbağ Ortaokulu Müdürü Ahmet Özdemir, Yeşilbağ Ortaokulu öğrencilerinin  15 Temmuz şehitleri için yazdıkları mektupları kitaba dönüştürdüklerini belirterek, çalışmada emeği geçenlere teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise öğrencilerin yazdığı mektupların kitaplaştırılmasının çok önemli olduğunu belirterek, öğrencilere ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise geçmişini bilmeyenin geleceğini bilemeyeceğini kaydederek, “Geçmişimizi iyi bilen, geleceğimizi de ona göre belirleyen ve güzel işlere imza atan bu güzel vatanın evlatlarıyız” dedi.

Programda 15 Temmuz Şehitleri için mektup yazan öğrenciler, yazdıkları mektupları okudu. Vali Toraman ve beraberindeki protokol mensupları standlara geçerek hazırlanan kitapları davetlilere dağıttı.

Daha sonra  Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin çektiği fotoğraflarla “15 Temmuz Milli İradenin Yükselişi” adlı  sergisi açıldı.

Tokat Belediyesinin katkılarıyla Cumhuriyet Meydanı’nda açılan 15 Temmuz gecesi yaşananların detaylı biçimde anlatıldığı sergiyi Vali Toraman ve beraberindeki protokol mensupları gezdi.

VİDEO

 

Etiketler:, , , ,